Haber / İkinci el taşıtınızı nasıl satmalısınız - izmir rent acar 


BİZDEN HABERLER - izmir araç kiralama

İkinci el taşıtınızı nasıl satmalısınız - izmir rent acar

İkinci el taşıtınızı nasıl satmalısınız - izmir rent acar

İkinci el taşıtınızı nasıl satmalısınız - izmir rent acar

Kullanılmış bir aracı iyi fiyata satmak kesinlikle zor bir iştir. Her şeyden önce, bir çok insan size farklı şeyler önerir ve çok karmaşıklaşır. İkincisi, fiyat sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Kimsenin kullanılmış bir araba için ödeme yapmayacağı bir fiyata sabitlenmeyin. İşte size yardımcı olacak bazı temel ipuçları:

1. Bir tamirciyi ziyaret edin

Arabayı satmaya karar verdikten sonra yapılacak ilk şey aslında bir tamirciyi ziyaret etmekten geçiyor. Aracınız müşteriler için cazip gelmelidir. Kimse hurda için ödeme yapmaz. Tamirciden aküyü değiştirmesini, lastikleri onarmasını, lastikleri değiştirmesini, iyice temizlemesini ve gerekirse boya yapmasını isteyin. Araba iyi durumda olmalı.

2. Bir fiyat ayarlayın

Daha önce söylediğimiz gibi, müşterileriniz için fiyatınız çok yüksek olmamalıdır.Bir fiyat belirlerken gerçekçi ve adil olun. Yeniden dekore edilen harcamalarınızı fiyata dahil edebilirsiniz, ancak müşterilerle bu çokda cazip gelmeyecektir. Küçük bir pazarlık da size adil bir anlaşma sağlayabilir.

3. Evraklarınızı tamamlayın

Servis faturalarınızı da içeren satın alma işleminden aracın tüm belgelerini bulun. Müşterinin, kullanım sırasında aracın iyi durumda olduğunun farkına varması gerekir. Gerekirse Ekspertiz raporu çıkarın. Bir müşteri kesinlikle bunları kontrol edecektir.

4. Alıcı ile tanışın

Şartlarınızı müşterilere önceden iyice anlatın. Müşteriyi araba ile bir yerde karşılayın. Aracınız ve bakımınız için eminseniz tereddüt etmeyin. Kontrol etsinler.Mümkünse, onları bir test sürüşüne götürün, radyoyu açın, aracınızın en iyisini gösterin.

5. Anlaşma

Böylece müşteri arabanızı beğendi ve satın almaya istekli ise gelelim en önemli aşamaya. Tüm tutarı elinize almadan anahtarları teslim edip aracın devrini vermeyin. Her zaman sahtekarlık şansı vardır.


Haber Tarihi: 03-2018