Haber / Adım Adım Lastik Değiştirme - izmir oto kiralama 


BİZDEN HABERLER - izmir araç kiralama

Adım Adım Lastik Değiştirme - izmir oto kiralama

Adım Adım Lastik Değiştirme - izmir oto kiralama

Adım Adım Lastik Değiştirme - izmir oto kiralama

Otomobilinizin lastiğini değiştirmek zorunda kalmanız durumunda lastiğin nasıl değiştirileceğini tam olarak bilmek önemlidir. Bazılarımızın bu durumlarda arama yapmaları gerekiyor, ancak dışarıda olabileceğiniz ve yardımların gelmesi biraz zaman alabileceğiniz durumlar var. İşte, lastiklerinizi nasıl değiştireceğiniz konusunda adım adım bilgiler:

  1. Öncelikle, yolun güvenli olduğu yerde durduğunuzdan ve lastiği değiştirmek için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun. Lastiği değiştirdiğiniz trafiğin daima farkında olun.
  2. Bu işi yapmak için gerekli tüm araçlara sahip olduğunuzdan emin olmak önemli bir faktördür. Bir araba lastiği, bir kriko, uygun şekilde şişirilmiş ve amaç için uygun bir yedek lastik ve araba için el kitabına ihtiyacınız olacaktır. Bu kılavuz, aracınızın sahip olabileceği belirli özellikler söz konusu olduğunda lastiğin nasıl değiştirileceğine dair gerekli talimatları verecektir.
  3. Tekerlek değiştirme işlemine başlamadan önce el freni devrede olduğundan emin olun. Aracın geriye doğru yuvarlanmaya başlaması durumunda, karşı tekerin arkasına bir nesne yerleştirmek de önemlidir.
  4. Çoğu otomobilde, arabanın altında kriko yerleştirmek için sabit bir yer oluşturan girintiler var. Bu girintilerin aracın yan tarafındaki küçük işaretlerle nerede olduğunu görebilirsiniz. Aracın kenarı yerden kolayca en az yirmi santimetre uzakta olmalıdır, böylece parçayı kolayca değiştirebilirsiniz.
  5. Lastiğe ulaşabilmeniz için jant kapağını çıkarmanız gerekecek. Göbek kapağı kısaltıldı ve lastik demirin düz parçasını kapak çatlağına sıkıştırarak çıkarılabilir. Jant kapağı, lastiğin altında bulunan kulak somunlarını koruyan bir parçadır.
  6. Demonun doğru tarafını kullanarak bijon somunlarını gevşetin. Bazı otomobillerde somunlara uyan özel adaptörler bulunur. Henüz bijon somunlarını tamamen çıkarmanız gerekmeyecek. Lastiği tekerleğin üzerinden çeker çıkarmaz kaldırabilirsiniz . Lastik basitçe yerinden çıkmalı ve çıkarılması kolay olmalıdır.
  7. Yedek lastiği tekerlek parçasına takın. Cıvatalar deliklerle hizalanmak zorundadır. Bijon somunlarını cıvataların üzerine yerleştirin ve elle eşit şekilde sıkın. Daha sonra, çok fazla enerji harcamamadan somunları düzgün bir şekilde sıkmak için ütüyü kullanabilirsiniz. Kırılmayacak kadar fazla tutmayın.
  8. Daha sonra jant kapağını tekrar yüze yerleştirebilir ve arabayı indirebilirsin. Yedek lastik sadece acil durumlarda kullanılmalıdır. Normal bir lastikten daha dar olduklarını fark edeceksiniz.

Artık bir lastik tamir merkezine güvenle gidebilirsin.


Haber Tarihi: 03-2018