Haber / Geniş lastiklere sahip olmanın avantajları ve dezavantajları - izmir oto kiralama 


BİZDEN HABERLER - izmir araç kiralama

Geniş lastiklere sahip olmanın avantajları ve dezavantajları - izmir oto kiralama

Geniş lastiklere sahip olmanın avantajları ve dezavantajları - izmir oto kiralama

Geniş lastiklere sahip olmanın avantajları ve dezavantajları-izmir rent a car

Çoğu zaman, konu spor arabalarıyla veya karayolu taşıtlarıyla ilgili olduğunda lastiklerin kalınlığını duyacaksınız. Bu araçların yollarda veya diğer arazilerde daha kalın lastiklere sahip olması için pek çok avantaj var. Standart 1.4L otomobilinizde bu tip lastiklere sahip olmak da yararlıdır.

Bazı sürücüler, kalitenin görünümünü veya estetiğini tercih ederken, diğer sürücüler ise sürüş deneyimine gelince pratikliğe daha çok yöneliyorlar. Bunlar standart versiyonlara karşı kalın lastiklere sahip olmanın artıları ve eksileridir.

Profesyoneller

Kalınlık, daha büyük bir alana ağırlığı daha iyi dağıtabilir. Köşeleri daha yüksek hızda almanın daha kolay ve daha güvenli olduğunu göreceksiniz.

Daha iyi kavrama, köşeleri daha yüksek bir hızda almanıza yardımcı olabilir ve yüksek hızlarda daha fazla titreşim olmadan daha yumuşak bir sürüş deneyimi yaşayabileceksiniz.

Durmaya varmak için gereken mesafe katranla temas halindeki yüzey alanı nedeniyle azalacaktır. Ayrıca durmayı veya fren yapmayı çok daha kolay ve güvenli hale getirecek.

Aşınma, eşit olarak dağıtılacağı için eşit olarak dağıtılacaktır. Aşınma dengesiz olduğunda, dengesiz ve ayarsız tekerlekler gibi problemler ortaya çıkar. Zamanla, tekerlekler aşırı derecede hasar görebilir ve pahalı onarımlar gerektirebilir.

Bir eğimde yuvarlanma biraz azalır çünkü lastikler lastik sırtında kalıplanmış daha fazla tutuşa sahiptir. Bu, debriyajın ömrünü uzatabilir çünkü daha az debriyaj kontrolü gerekli olacaktır.

Yağmurlu havalar bir problem olmayacak çünkü daha fazla lastik yol ile temas halinde.

Eksiler

Ne yazık ki, tüm arabalar, daha geniş tekerlekleri barındırmak için yeterince büyük bir tekerlekle donatılmamıştır.

Bu lastikler, ürünü imal etmek için kullanılan güçlendirilmiş malzemeden dolayı daha pahalı olma eğilimindedir.

Yakıt tüketimi, ağırlık ve genel olarak kullanılan artan tork nedeniyle biraz daha yüksek olacaktır.

Lastiklerin profilini düşünmeniz gerekecektir, böylece hız ve hızlanma etkilenmez.

Aracınızın lastiklerini değiştirirken , uyumluluğun test edilmesi önemlidir. Bazı otomobiller, modifikasyonların genel sürüş deneyimini olumlu veya olumsuz bir şekilde etkileyebileceği ölçüde değiştirilmemelidir. Aracınızda tekerlekler ve lastikler açısından değişiklikler yapıp yapmadığınızı kendi takdirinize göre yapabilirsiniz.

izmir araç kiralama da hem dizel hem benzinli araçları bulmanız mümkündür. Ayrıca hiçbir şekilde araç arızaları sizi ilgilendirmez ve hiçbir zaman sizi araçsız bırakmayız. Araçlarımızın tümü full kaskolu araçlardır.


Haber Tarihi: 03-2018