Haber / Güvenli sürüş için 20 ipucu - izmir rent a car 


BİZDEN HABERLER - izmir araç kiralama

Güvenli sürüş için 20 ipucu - izmir rent a car

Güvenli sürüş için 20 ipucu - izmir rent a car

Güvenli sürüş için 20 ipucu - izmir rent a car

Araçla yolculuğa çıkacaksanız denenmiş ve test edilmiş sürüş ipuçlarımız olmadan evden çıkmayın. Yolculuğunuzda trafikten kaçınmak, para tasarrufu yapmak ve güvende kalmak (ve uyanık kalmak) hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

1. Uzun bir sürüşe başlamadan önce, her zaman yeterince uyuyun ve bir şeyler atıştırın ya da bir şeyler yiyin. Çok kafeinli içecekler, sürüş sırasında uyanık kalmanın en iyi yolu değildir. Başlangıçta daha fazla uyarı hissedersiniz, etkiler zamanla geri çekilebilir ve uyanık kalmanıza rağmen dikkatiniz dağılabilir.

2. Her iki saatte bir mola verin. Bir atıştırmalık alın, biraz temiz hava alın ve etrafta dolaşarak bacaklarınızı açın. Gerekirse, hızlı bir şekerleme yapın.

3. Eğer yapabiliyorsanız, sürüş sorumluluklarını başka biriyle paylaşın. Bu, sürüş sırasında birbirinizi takip etmenizi ve zaman kaybetmeden kestirmenizi sağlar. Yalnız sürüyorsanız, radyoyu açın ya da biraz müzik takın ve pencerenizin açık kalmasını sağlayın. Eğer geceleri yalnız sürüyorsanız, hız kontrolünü kullanmaktan kaçının. Hızınızı korumak üzerine konsantre olmak uyanık kalmanıza yardımcı olabilir.

4. Eğer çekmeniz gerekiyorsa, aracınızı yoldan çekiniz. Acil durumlar haricinde asla arıza şeridine park etmeyin.

5. Sürüş sırasında cep telefonu kullanımıyla ilgili yasaları bilin. Bir yerde yasal olsa da, başka bir yerde yasadışı olabilir ve ihmal, genellikle ihlal için kabul edilebilir bir mazeret değildir. Ancak, cep telefonu ile konuşmak yasal olsa bile, kullanmamak en iysidir.

6. Seyahatinizden önce asla alkol içmeyin.

7. Hava koşullarının etrafında bir rota planlayın . Küçük bir sapma aslında size büyük zaman tasarrufu sağlayabilir.

8. Trafik sıkışıklıkları konusunda size rehberlik etmek için yandex veya Google Haritalar gibi bir akıllı telefon uygulamasını kullanın.

9. Özellikle uzak bölgelerde bir GPS uygulaması bile hatasız değildir, bu yüzden her durumda ayrıntılı bir haritayı ya da yol atlasını bir yedek olarak getirmenizi öneririz.

10. Bir kiralık aracı sürüyorsanız, araca ve tüm ekipmanlarına (korna, fren, tehlike lambaları) kendinizi alıştırın.

11. Değerli eşyalarınızı bagaj bölmesinde veya torpido gözünde kilitleyin.

12. Trafik kurallarına uyun.

13. Uzun bir araba yolculuğuna başlamadan önce aracınızın  iyi durumda olduğundan emin olun. lastiklerin uygun şekilde şişirildiğini, tüm sıvıların uygun seviyelerde olduğunu ve dolu bir benzin deponuz olduğunu kontrol edin. (Özellikle uzun yol yolculukları için, tamircinizin daha kapsamlı bir kontrol yapmasını isteyebilirsiniz.)

14. Aracınızın tüm sigortalarının eksiksiz olduğundan emin olun.

15. Sürüş sırasında ani kalkışlar ve duruşlar yapmayarak yakıttan tasarruf edin.

16. Aracınızın yakıtının tamamen bitmesini beklemeyin. Bilmediğiniz bir yolda, bir sonraki benzin istasyonunun ne zaman görüneceğini asla bilemezsiniz.

17. Çocuklarla seyahat ederken, sık sık durduğunuzdan emin olun. Sadece atıştırmalıklar ve ihtiyaç molaları için değil, aynı zamanda eğlenmek için de mola verin

18. Yol üzerinde yemek  yiyemeceğinizi düşünerek evden çıkarken yanınıza atıştırmalıklar alın.

19. Daha uzun yolculuklarda, hareket halindeyken yemek için peçete, plastik eşya ve küçük bir soğutucu bulundurun. Ayrıca, ilk yardım çantası, el fenerinin yanısıra yastık ve battaniye de bulundurun. Aracınızda yedek lastik  ve otomobil için ekstra sıvılar (ön cam sileceği gibi) bulundurun.

20. Bu son ipucunu söylemeye belki gerek yok ama güvenliğiniz için çok önemli: Arabanın içindeki herkesin emniyet kemerini bağladığından emin olun. Sadece sizi güvende tutmakla kalmaz, aynı zamanda çoğu yerde de yasadır.


Haber Tarihi: 04-2018