Haber / izmir Rent A Car Hakkında Bilgiler 


BİZDEN HABERLER - izmir araç kiralama

izmir Rent A Car Hakkında Bilgiler

izmir Rent A Car Hakkında Bilgiler

Araç Kiralama Hizmeti Nedir? izmir Rent A Car Hizmeti

Rent a car adı verilen hizmetin Türkçe karşılığı araç kiralama hizmeti olarak geçmektedir. Bu araçların belirlenen süre boyunca ilgili firmalardan alımı yerine kullanım amacı doğrultusunda kiralama işlemidir. Bir başka şehre gidildiğinde araç büyük sorun yaratır. Özellikle gidilen şehir kalabalıksa bir de toplu taşıma olanakların aşina olunmuyor ise bu durumda en iyi alternatif araç kiralamadır. Kalınacak süre zarfında kiralanan araç ile istenen yere kolaylıkla gidilebilir. İzmir kalabalık diye tanımlanan Türkiye’nin metropol şehir statüsünde yer alan bir ildir. Tam da bu tanımlamasına uyarak izmir rent a car hizmeti olanağından faydalanabilmek mümkündür. Şehir bilinmese dahi GPS aracılığı kolaylıkla gidilmek istenen yere gidilirken toplu taşımaların kalabalık yapısından kurtulma olanağı sunulur. Araçlarda HGS ya da isteğe bağlı OGS sistemlerine uygun olan niteliklerde ayrıca incelenebilir. Ancak bu durum ekstra adı verilen durum içerisine girer ve ödeme planına yansır.

izmir Rent A Car Şartları Hakkında Bilgiler

Araç kiralama hizmeti son zamanlarda daha da popüler olan bir iş alanı olarak karşımıza çıkar. İnsan yapısı gereği konforu önemserken bir şehir değişiminde araç kişi ile bazen gidemeyebilir. Burada devreye girer rent a car firmaları sayesinde bu alanda kolaylıktan faydalanmak mümkündür. Rent a car yani araç kiralama hizmeti sunan kurumlar sayesinde ayrıca araç için ödenen vergi, bakım, onarım masrafları ile kasko ve diğer sigorta giderlerinden kişi mahrum kalarak daha uygun şekilde araç kullanımından faydalanır. izmir rent a car bu olanağı sunmakta olan bir kurum olarak karşımıza çıkarken müşterilerin isteklerine cevap veren yenilikler ile değişik araç seçeneklerini bir arada sunar. Araç kiralama da dikkat edilen noktalardan bahsetmek gerekirse öncelikle kişinin yirmi bir yaşını doldurmuş ve en az iki yıl boyunca kullanmış olduğu bir ehliyet sahibi olması gerekiyor. En az bir günlüğüne kiralanan araçların büyük ve lüks olan modelleri için ise en az üç yıllık bir ehliyet sahibi olmak gerekmektedir. Bunun dışında belirlenen S ve K grubu olarak yer alan araçların ehliyeti ise en az beş yıllık olmalıdır ki araç kiralama olanağından faydalanılabilsin.

izmir Rent A Car Ulaşım Şekli Ve Araç Kiralama Olanakları Hakkında Bilgiler

Araç kiralama yapılırken güvenilir kurum ve kuruluşlardan bir alım işlemi ile kişi kendine güvenceye almalıdır. Güvenilir kurumlardan yapılacak olan kirala işlemi sırasında karşılıklı güven çerçevesinde bir ödeme planı oluşturulur. izmir rent a car araç temini oldukça basit iken fiyatlandırma seçenekleri de araçtan araca ve kiralama süresine bağlı olarak değişim göstermektedir. Bu kiralama işlemi sırasında ön provizyon adı verilen ödeme olarak üç yüz Türk lirası temin edilir. Ardından kullanım süresi ve diğer oluşan hasar ve benzerleri doğrultusunda bir ödeme planı oluşturulur. Kolaylıkla ulaşılan firma sitesinden araçlar incelenebilir ve merak edilenler araştırılabilir. Ayrıca merak edilenler için kişisel iletişim yollarına da başvurularak iletişime geçilmesi oldukça basittir. İsteğe bağlı yerleştirilebilen ve ayrıca ücret içeren bebek koltuğu da eklenen araçların kiralanması sonrasında kişi dolayısı ile oluşan hasarlar ve durumları kasko ve sigortalar kapsamaz. Bu sebepten belirtilen ince çizgiler doğrultusunda bu durumlara dikkat edilmelidir. Ayrıca belirtmek gerekir ki kurum İzmir dışına da araçları çıkararak hizmet vermektedir. Bunu yaparken ayrıca ücrete yansıttığını da belirtmek gerekir. Yakıt alım sonrasında kişilere ait olarak istenen kadar da dolum yapılabilir.


Haber Tarihi: 04-2018