Haber / Tatil öncesi arabanızın bakımı nasıl yapılmalı - izmir oto kiralama 


BİZDEN HABERLER - izmir araç kiralama

Tatil öncesi arabanızın bakımı nasıl yapılmalı - izmir oto kiralama

Tatil öncesi arabanızın bakımı nasıl yapılmalı - izmir oto kiralama

Tatil öncesi arabanızın bakımı nasıl yapılmalı - izmir oto kiralama

Yıl sonuna yaklaştıkça herkes tatile çıkmayı düşünüyor. Ailenizle vakit geçirmek ve biraz mola vermek için iyi bir fırsat. Arabanızı tatil için hazırlama konusunda bazı ipuçları.

Motorunuz ilk önce gerçekten kontrol etmeniz gereken şey. Uzun yolculuklar bu motor bloğuna büyük bir zarar verebilir.

Yağı kontrol ettiğinizden emin olun. Yağ önemlidir, çünkü motoru serin tutan ve bileşenleri yağlayan şeydir. Motorun yağ yakması durumunda arabanıza bir şişe yağ koyun.

Su, hareket halindeyken motorun soğumasını sağlayan başka bir elementtir. Özellikle su sızıntısı varsa, arabanıza bir şişe su tutmalısınız.

Motor fanının en üst düzeyde olması gerekir. Uzun mesafelere seyahat ediyorsanız, soğutma bileşenlerinin bir arıza ile çalışmasını istemezsiniz. Yolculuğunuzda yapmak istediğiniz son şey patlayan bir motordur.

Arabanızın lastiklerini kontrol edin. Her zamankinden daha ağır bir yük taşıdığınız için basınç mükemmel olmalıdır. Lastiğin lastiklerinin de kontrol edilmesi gerekir. Aracın kontrolünü kaybetmene sebep olacak yıpranmış yivler istemezsin.

Neyse ki, yeni lastikler satın almanız gerekiyorsa, en iyi kaliteye sahip olmalılar, bu nedenle, baskı veya lastik sırtı hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak.

Frenlerinizin uygun fren balatalarına sahip olması ve hidrolik sistemde kaçak olmaması gerekir. Bir sorun varsa, el frenini çekebileceğinizi düşünebilirsiniz, ancak gerçek şu ki, kendiliğinden gerçekleşen bir şeye tepki vermeyeceksiniz.

Tüm elektronik cihazlarınızın sadece tatil için değil, her zaman çalışması gerekir. Işıkların veya göstergelerin size fayda sağlayacağını düşünemezsiniz, ancak diğer insanlar yapmak istediğiniz manevrayı bilmiyorlar. Gece seyahat etmeye karar verirseniz, her insanın fren lambaları olmadan tamamen durup durmadığını göremeyeceğini hatırlamanız gerekir.

Tatil sezonu boyunca mümkün olduğunca az problem yaşamak istersiniz. Herhangi bir problemden kaçınmak için her zaman arabanızdaki her şeyi kontrol ettiğinizden emin olun.


Haber Tarihi: 03-2018